![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
MÖBLER / Soffor / Pigtittare 3934589
*
nr 393 4589
Pigtittare
KJ, höjd: 42
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 11:54:32
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel soffor spegel
-
4248 Bänk
Tygklädd. Längd: 92 cm, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:10
-
4164 Dagbädd
med kuddar, nutida. Längd: 210 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:17
-
3419 Soffa
JIÖ. Howardmodell. Längd: 200 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:34
*
Pigtittare
nr 393 4589
Pigtittare
KJ, höjd: 42
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 11:54:32 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel soffor spegel
-
4248 Bänk
Tygklädd. Längd: 92 cm, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:10 -
4164 Dagbädd
med kuddar, nutida. Längd: 210 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:17 -
3419 Soffa
JIÖ. Howardmodell. Längd: 200 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:34